Naši kolegové zvítězili v soutěži ve forenzní analýze
29.06.2018   
Naši kolegové zvítězili v soutěži ve forenzní analýze

​​Minulý týden jsme byli pozváni na akci RSA – Capture the Flag. Akce se konala ve školící místnosti Arrow ECS, kde jsme si z počátku vyslechli úvod do teorie a marketingu produktu RSA NetWitness. Teorii i následnou hru nám prezentoval a dozoroval odborník na slovo vzatý Miha Mesojedec ze společnosti RSA.

 

Poté jsme se dostali přímo do centra všeho dění a započalo slibované sbírání vlajek. Posluchači se rozdělili do 4 týmů, které měly vyřešit zadané úkoly prostřednictvím zkoumání a vyšetřování dat. Hrací plocha byla vizualizována do světové mapy, kde každý kontinent obsahoval jeden bezpečnostní incident a každá země v uvedeném kontinentu jeden úkol k vyšetření a objasnění bezpečnostní hrozby. Zadání bylo stupňováno od jednodušších úkolů až po ty složité, které byly bodově hodnocené v závislosti na náročnosti forenzní analýzy. Na vyřešení všech zadaných úkolů byl stanoven limit 3 hodiny, který jsme využili naplno a úspěšně vyřešili všechna zadání.

Po uběhnutí časového limitu následovalo vyhlášení vítězů soutěže. Vítězem RSA – Capture the Flag se stal tým, jehož součástí byli i naši spolupracovníci Lukáš Solil a Jakub Kouba.